هر سال که ماه اسفند می رسه و قراره با تعطیلات عید عشق و حال کنیم، فکر سرکار رفتن بعد از تعطیلات مثل یه خوره در جونم وول میخوره به این خاطر که تو بهار خیلی سخت تر و عجیب از خواب بیدار میشم، جوری که هر روز صبح هزاران بار برگه استعفای خود را امضا کرده و گور بابای همه چیز رو میکنم. امسال که از روز دوم یا سوم فروردین سرمای بدی خوردم و بدن درد، گلو درد و… لحظه ای من رو آزاد و آروم نذاشت و تا هفته پیش که حدود بیست فروردین بود که دوباره همون حس بیحالی و گلو درد!

هفته پیش تنها کاری که کردم، رفتم دکتر و یه آمپول نوروبیون زدم و شروع کردم به طور منظم دارو مصرف کردن و پرهیزهای غذایی در ضمن تا جایی که تونستم استراحت کردم. هزاران مقاله جستجو کردم و خواندم، از هزاران نفر پرسیدم و حسابی پرهیز کردم اما باز اون شادابی و نشاطی که توقع میره بهار برام بیاره رو نمیاره و این قضیه تا گرم شدن هوا ادامه داره؛ البته به چند راهی هم دست پیدا کردم که اگه رعایت بشه حسابی کارساز خواهد بود که براتون میگم به امید اینکه شما حس و حال بهار رو تجربه کنید و حالشو ببرید:

 1. هر روز تا جایی که میتونید آب بخورید. ( من خودم روزی سه، چهار بطری آب می خورم)
 2. از دمنوش های گیاهی مانند آویشن، رازیانه، نعنا و… غافل نشوید.
 3. شب ها زودتر بخوابید تا صبح خواب کافی داشته باشید.
 4. چای سبز برای التیام بخشیدن به گلو درد خیلی مفید است.
 5. صبح ها کمی پیاده روی کنید و آهنگ های شاد گوش بدهید.
 6. در روز یک دقیقه بدن خود رو آروم کنید و نفس بکشید.
 7. به خورد و خوراکتون خیلی توجه کنید و سعی کنید تا حد امکان بیرون غذا نخورید.
 8. میوه و سبزیجات فراموش نشود.
 9. شبها شام نخورید، یا قضیه رو با یه غذای سبک سر هم ببندید.
 10. قرص های ویتامین و مولتی ویتامین رو (با مشورت پزشک) استفاده کنید.
 11. در بسیاری از مقاله ها به خوردن خرما تأکید ویژه شده بود.

 

یه کاری هم که من انجام میدهم و دوسش دارم اینه که بابت هفته ای که سعی میکنم زود بیدار شوم و کل روزای هفته رو بدون تاخیر به محل کارم میرسم برای خودم یه جایزه خیلی کوچیک در نظر میگیرم تا ازخودم قدردانی کنم.

پ.ن ۱: این موارد فقط تجربه های شخصی و راه های رفته ی من برای نجات پیدا کردن از بیحالی بهاره و خیلی خوشحال می شوم که شما هم تجربه های خودتون رو با من در میون بذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *